Haftanın Ürünü

ROZİTA ARGAN YAĞLI SAÇ BAKIM YAĞI

Saça ve saç derisine direk uygulanan aromaterapötik yağlarla zenginleştirilmiş doğal bir yağdır. içeriğinde bulunan aktif bileşenler ve bitki özleri sayesinde saçınıza ve seç derisine rahatlıkla uygulayabilirsiniz.
 
KULLANIM ŞEKLİ
Saç ve saç diplerine masaj yoluyla uygulanır bir saat bekledikten sonra doğal sabun veya kremsiz şampuan ile yıkanır. Haftada 2 veya 3 defa kullanılması önerilir.
 
İÇERİĞİ
Argan Yağı, Tatlı Badem Yağı, Susam Yağı, Çam Terebentin Esansı, Defne Yağı, Çörekotu Yağı, Ceviz Yağı, Hint Yağı, Zeytin Yağı, Isırgan Yağı, Kekik Yağı, Biberiye Yağı, Sarımsak Yağı, E Vitamini, Menekşe Esansı.
 
Kullanmadan önce çalkalayınız.
Direkt güneş ışığı ve ısıdan uzakta muhafaza ediniz, içilmez.
Çocukların ulaşamayacağı yerde muhafaza ediniz.
 
 
 
CoffeeTox Ne Yapar?

Argan Yağı

Nesli tükenmekte olan, UNESCO tarafından koruma altına alınan argan ağaçlarının meyvesinden elde edilmektedir. Berberi kadınlar tarafından geleneksel yöntemlerle elde işlenerek özel olarak üretilmektedir. Cilt yaşlanmasını geciktirir. Saçı güçlendirir. Tırnak bakımında ve sivilce tedavisinde etkilidir. Hamilelik çatlaklarının önlenmesinde faydalıdır. Göğüs bakımı için kullanılır.

KULLANILIŞI: Haricen masaj yapılarak kullanılır. Argan yağını uygulayacağınız bölgenin temiz olması yada duş alınması tavsiye edilir. Avuç içine bir miktar (3-5 damla) argan yağı damlatılır,eller sürtüştürülerek parmaklarla birlikte ısıtılır. Uygulanacak yüzeye masaj yapacak şekilde organik argan yağı yedirilerek uygulanır.(Deri yanıklarında cilde damlatarak kullanınız.) Uygulama bittikten sonra durulama yapmanıza gerek yoktur. Haftada 3-4 defa kullanılması iyi sonuç almanız için tavsiye edilir. Organik Argan yağının cilt tarafından en hızlı şekilde emildiğini görecek ve şaşıracaksınız.

Tatlı Badem Yağı

Elde Ediliş Metodu: Soğuk Pres Sıkım Yöntemi

Tatlı badem yağı, badem ağacının çekirdeklerinin kurutulup soğuk pres ile işlenmesi sonucu elde edilir. Cildin zamanla ve çeşitli etkiler sebebiyle kaybettiği nem dengesinin yeniden sağlanmasında, yumuşak ve pürüzsüz bir özellik kazanmasında son derece etkilidir. A, B1, B2, B6 ve E vitamini bakımından zengin bir içeriğe sahip olması, bu yağı cilt koruyucu, besleyici ve çatlak önleyici kılar. Hamilelik ve doğum çatlakları, kısa sürede hızlı kilo alma/verme kaynaklı oluşan cilt çatlakları gibi durumlar için son derece kullanışlıdır. Başta bebekler, kuru ve neme ihtiyaç duyan cilt tipleri olmak üzere tüm cilt tipleri için uygun bir nemlendiricidir. Masaj yağı olarak da kullanılabilir.

Rozita Argan Yağlı Saç Bakım Yağı

Susam Yağı

Susam yağı:Susamın soğuk presleme yöntemi ile sıkılması ile elde edilmektedir. Susam yağı cilt için olduğu kadar saçlar için de bulunmaz bir sağlık kaynağıdır. Zamanla hem çevresel koşullar hem de kimyasal ürünler nedeni ile saçlar yıpranmakta ve hasar görmektedir. Bu da saçların sağlığını, canlılığını ve parlaklığını kaybetmesine neden olmaktadır. Susam yağı saçlara yeniden sağlığını kazanmasına yardımcı olmaktadır. Hafta da iki ya da üç kez masaj yaparak saça uygulayarak saçların daha parlak ve canlı görünüm elde etmesi sağlanabilmektedir. Susam yapı saç renginin koyulaşmasına yardımcı olur. Bu özelliği yardımıyla saçların erken ağarmasına izin vermez. Periyodik olarak saçlara uygulandığında saçların koyulaşmasını sağlayabilir. Susam yağının saçlara diğer faydası da saçların sağlıklı büyümesini teşvik etmesidir. Kafa derisinde dolaşımı arttırarak hızlı büyümeyi sağlar.  Susam yağının yüksek derecede saçlar üzerinde nüfuzu vardır ve bu özelliği yardımıyla tahrip olan saçların yeniden onarılmasına yardımcı olabilir.Saçları zararlı güneş ışınlarından korur. Kafa derisine susam yağının uygulanması kafa derisi sağlığı dışında saç sağlığının korunması ve özellikle zararlı güneş ışınlarının neden olduğu hasarları minimuma indirir. Susam yağının anti bakteriyel özelliği vardır ve bu özelliğinden dolayı kafa derisinde meydana gelen mantar ve egzama gibi sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olabilir.Kafa derisine masaj şeklinde uygulandığı zaman bit sorunlarını da giderir. Susam yağı aynı zamanda kepek sorununu da çözebilir. Sabahları suya karıştırarak saçlarınız yıkadığınızda kepek sorunundan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Çok iyi bir sonuç almak için bu uygulamaya 30 gün boyunca devam etmelisiniz.Susam yağı aynı zamanda kuru saç sorunlarını da çözebilir. Susam yağını bir miktar su ile inceltin ve bir çay kaşığı limon katın ve parmaklarınızın ucuyla saç köklerine uygulayın. Dairesel olarak uygulamayı kafa derinize yapın ve daha sonra 30 dakika beklemeye bırakın. 30 dakika sonra saçlarınızı durulayın. Bu uygulama kuru saç sorunlarının ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Susam yağı ayrıca saçlara doğal bir parlaklık kazandırır. Elinize 3-4 damla susam yağı damlatın ve saçlarınıza uygulayın. Bu uygulamaya 8-10 gün devam edin. Uygulama sonunda saçlarınıza doğal bir yumuşaklık ve parlaklık kazandırmış olacaksınız. Saç sağlığını korumak için susam yapını kafa derinize uygulamanız doğal olarak kafa derisi sağlığına da katkıda bulunacaktır. Susam yağının ayrıca stres kaynaklı saç dökülmelerini de önlediği düşünülmektedir.

Çam Terebentin Esansı

Çam Terebenti Esansı
Çam terebenti esansı çam ağacı reçinesinin buhar distilasyonu yöntemi kullanılarak damıtılmasıyla elde edilmektedir.

Kullanımı: Saç diplerine masaj yaparak  veya şampuana (200 ml) 15-20 damla eklenerek uygulanabilir.

20 Günlük CoffeeTox

Defne Gar Yağı

Defne Gar Yağı: Defne tohumlarından soğuk pres yöntemi ile elde edilir:
Kullanımı: Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.Dahilen günde 2 defa bir fincan suya 2-3 damla damlatılarak içilir. Defne Gar ( Tehnel ) Yağı'nın Defne Yağı ile karıştırılmaması gerekir. Baş ağrısı, nefes darlığı ve öksürük için kullanılır. Göğsü yumuşatır. Bademcik iltihabı ve gribal enfeksiyonları iyileştirmede yardımcı olur. Gaz giderici, mikrop öldürücüdür. Mantar, romatizma gibi sorunlarda haricen kullanılır. Defne Gar Yağı saç bakımında da etkilidir.

Çörekotu Yağı

KULLANIM ŞEKLİ: Haricen masaj yapılarak uygulanır. Cilt ya da saç diplerine masaj formunda uygulama yapılabilir. Ayrıca dahilen günde bir çay kaşığı içilebilir. Son yıllarda modern tıbbın çörekotuna yönelik ilgisi artmakta, bağışıklık sistemini güçlendirici etkileri nedeniyle kanser başta olmak üzere birçok hastalığın tedavisine yönelik etkileri araştırılmaktadır. Çörekotu (Nigella sativa) farklı türleri olmakla birlikte düğün çiçeğigiller (Ranunculaceae) familyasından yıllık, otsu ve Asya’ya özgü bir bitkidir. Güzel kokusu ve keskin baharat tadı ile birlikte yüzyıllardır, Ortadoğu, Asya ve Afrika ‘da yaşamış toplumlar tarafından, günümüzde ise Avrupa ve Amerika da dâhil birçok bölgede farklı amaçlarla kullanılmaktadır.Tarihte doğal bir ilaç olarak kullanılmış olan çörekotu yağı yüksek oranda temel yağ asitleri ihtiva ettiğinden, özellikle Ortadoğu’da “Kutsanmış Tohum” olarak da bilinir. Yapılan kazılarda Çörekotu yağı Tutankamon’un mezarında bulunduğu gibi şifalı özellikleri sebebiyle Kleopatra tarafından da kullanıldığı ileri sürülmektedir. İbn-i Sina’da çörekotunun metabolizmaya güç verdiğini ileri sürmüştür. Benzer nedenlerle Hindistan’da kullanıldığı bilinmektedir.

Rozita saç bakım yağı

Ceviz Yağı

KULLANILIŞI: Haricen cilde, saç ve saç diplerine masaj yaparak uygulanır. Ayrıca dahilen içilerekde tüketilebilir.

Ceviz yağı (OLEUM EMYGDALAE CALNUT): Saçları ve saç diplerini besler. Kuru ciltlerde yumuşatıcı ve besleyici etkiye sahiptir. Doğal nemlendiricidir 

Hint Yağı

Kullanımı: Haricen cilde masaj yapmak sureti ile uygulanır. İçilerek kullanılması önerilmez. Soğuk sıkma yöntemi ile elde edilmiştir.Etken maddesi ricinoelik asittir. Kirpiklere rimel şeklinde ve kaşlara sürülerek ayrıca saç diplerine masaj yapmak sureti ile uygulanması; kirpik, kaş ve saç diplerini beslemesine yardımcı olur. 

Arkan yağlı saç bakım yağı

Zeytin Yağı

Kendi zeytinliklerimiz de yetiştirdiğimiz ve özenle topladığımız zeytinler, yöremizin en güzel zeytinlerinin yetiştiği Akhisar'ın en nezih bahçelerinde bulunmaktadır. İklim ve toprak yapısı itibariyle zeytin için en elverişli bölgedir. İnce kabuklu olan zeytinlerimiz, ince kabuklarını bu yumuşak iklim şartlarında yetişmesine ve yazın sulama imkanının olmasına borçludur. Zeytinlerimizin diğer özellikleri ise etli ve ince çekirdekli olmasıdır.  Vücut bakımınızın neredeyse tamamını zeytinyağı ile yapabilirsiniz.Tırnaklarınızın kırılmaması için limonla zeytinyağını karıştırın ve akşamları yatmadan önce tırnaklarınızı bu karışımla ovun. Ayaklarınız çok yorulduysa bir kaptaki ılık suya damlatacağınız zeytinyağı ve limon işinize yarayacaktır. Ayağınızı suyun içinde birkaç dakika bekletin. Saçlarınızın kuru ve yıpranmış olduğundan şikayetçiyseniz badem yağı ile zeytinyağını karıştırın. Saçlara banyodan sonra masaj yapın, nemli bir havlu ile sarıp bekleyin ve durulayın. Zeytinyağının içeriğinde bulunan E vitamininin ise kansere karşı koruyucu etki yaptığı ve saç dökülmelerine karşı iyi geldiği kaydediliyor.

Isırgan Tohumu Yağı

Isırgan yağının saça faydaları konusunda herhangi bir bilimsel araştırma sonucu bulunmamasına karşın, pek çok marka günlük şampuan ve saç bakım kremleri içerisinde ısırgan özü veya yağı kullanmaktadır. Halk arasında popüler kullanımı ise, saç dökülmesini yavaşlatmak ve incelen saçları tekrar eski haline getirmek içindir. 30’dan fazla çeşidi bulunan ısırgan bitkisi, genetik olarak meydana gelen saç dökülmesine bir çare olmayabilir ancak çevresel faktörler nedeniyle yaşanan saç dökülmesini yavaşlatabilir.Saç ürünleri üreten farklı markaların ısırganlı şampuan ve bakım kremlerini kullanabilirsiniz. Kendiniz, evde bakım yapmak istiyorsanız ısırgan yağıyla haftada 1-2 kez saç derinize masaj yapabilirsiniz. Yağı, parmak uçlarınızla saç derisine iyice yedirdikten sonra başınıza bir havlu sarın ve 1 saat kadar bekletin. Daha sonra ılık su ve şampuanla saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Saçlarınız çok yıprandıysa bu uygulamayı geceden yapıp sabah saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bunun dışında doktorunuza danışarak düzenli olarak ısırgan otu kapsülü kullanabilirsiniz.

Kekik Yağı

Kekik yağı saç için oldukça faydalıdır. Fakat kekik yağının yapısı biraz yoğun olduğu için saçı yakabilir. Bu nedenle başka bir yağ ile karışım yaparak kullanmalıyız. Örneğin zeytin yağı ile kekik yağını karıştırınız inanılmaz etkilerini göreceksiniz. En başta söylenmesi gereken ise kekik yağının kepeğe karşı müthiş etkili olduğudur.

Kekik yağı saça sürülür mü? Kekik yağı saça iyi gelir mi?

Saçlarınızı tertemiz yıkayın ve ardından durulayın. Daha sonra hazırlamış olduğunuz kekik yağını saçınıza iyice yedirin. Özellikle diplere iyice yedirmeye dikkat edin. Arıdan saçınızı kapatıcı bir streç yardımı ile kapatın. Bu halde 25 dakika bekleyin. Daha sonra saçınızı açarak iyice yıkayın. 10 günde 1 sefer bu işlemi yaptığınız taktirde saçlarınızda ciddi değişimler göreceksiniz. En başta kepek sorunu gidecek ve saçlar eskisinden daha havalı ve güzel görünecek. Bu doğal ve faydalı karışımı evde yapabilirsiniz.

Biberiye Yağı

Biberiye yağı saç uzatmak için uzun yıllardır pek çok farklı kültürde geleneksel bir yöntem olarak kullanılmakta. Bazıları biberiye yağını saçı daha hızlı uzatmak için kullanırken, bazıları saç dökülmesini ve kelliği engellemek için kullanıyor. Biberiye yağı bitkinin yapraklarından damıtılır ve nane kokusuna benzer bir aroması vardır. Adaçayı, nane, lavanta bitkileriyle ilişkili bir bitkidir ve yağı sıkılaştırıcı tonik, restoratif, antiseptik, gaz giderici, sindirime yardımcı, analjezik ve antioksidan özelliklere sahiptir. Fransa, İspanya ve İtalya başta olmak üzere özellikle Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerde biberiye yağıyla saç bakımı oldukça popülerdir. Bu ülkelerde yayınlanmış olan doğal saç bakımı ile ilgili pek çok kitapta biberiye yağı tavsiye edilmektedir. Bazı kaynaklara göre biberiye yağı hücre bölünmesini uyararak saç köklerini canlandırır ve saçın normal döngüsünden daha kısa sürede uzamasını sağlar. Biberiye Yağıyla Saç Uzatma: Biberiye yağı saç uzatmak için uzun yıllardır pek çok farklı kültürde geleneksel bir yöntem olarak kullanılmakta. Bazıları biberiye yağını saçı daha hızlı uzatmak için kullanırken, bazıları saç dökülmesini ve kelliği engellemek için kullanıyor. Biberiye Yağı Özellikleri; Biberiye yağı bitkinin yapraklarından damıtılır ve nane kokusuna benzer bir aroması vardır. Adaçayı, nane, lavanta bitkileriyle ilişkili bir bitkidir ve yağı sıkılaştırıcı tonik, restoratif, antiseptik, gaz giderici, sindirime yardımcı, analjezik ve antioksidan özelliklere sahiptir. Biberiye Yağının Saç Bakımında Kullanımı; Fransa, İspanya ve İtalya başta olmak üzere özellikle Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerde biberiye yağıyla saç bakımı oldukça popülerdir. Bu ülkelerde yayınlanmış olan doğal saç bakımı ile ilgili pek çok kitapta biberiye yağı tavsiye edilmektedir. Bazı kaynaklara göre biberiye yağı hücre bölünmesini uyararak saç köklerini canlandırır ve saçın normal döngüsünden daha kısa sürede uzamasını sağlar. Biberiye Yağının Saça Uygulanması; Biberiye yağını şampuanınıza, saç nemlendiricinize, özel durulama suyuna veya bakım ürünlerinin içine ekleyebilirsiniz. Saç uzamasını sağlamak için haftada bir kez saç derisine masaj yaparak biberiye yağı sürebilirsiniz. 15-20 dakika beklettikten sonra yıkayıp, ılık suyla temizleyin.Saç bakımı için biberiye yağını çay ağacı yağı, adaçayı yağı, limon yağı gibi diğer esansiyel yağlarla karıştırıp kullanabilirsiniz.

Sarımsak Yağı

Sarımsak yağı saçların dökülmesini durdurma niteliği olan önemli bir yağ çeşididir. Saç problemlerine faydası olan bu yağ çeşidi ilk olarak saç diplerinden uygulanmaya başlanır. Masaj eşliğinde saç diplerine yedirilerek uygulanan sarımsak yağı saç uçlarına doğru sürülür. İlk olarak saç diplerine uygulanmasının nedeni ise saç diplerinde bulunan hücrelerin canlanması sağlanır. Deriye uygulanılan sarımsak yağı saç diplerinin canlanmasını ve hücrelerin tazelenmesini sağlar. Aynı zamanda pek çok kişide görülen kepek sorunun giderilmesi için de aynı işlem uygulanabilir. Saçlarda görülen sorunlar kişilerin dış görünüşleri etkilenmektedir. Özellikle bayanlarda saç dökülmesi problemi gün geçtikçe artış gösterip kişilerse psikolojik sorunlara yol açmaktadır. Böyle durumlarda kullanımı oldukça kolay olan sarımsak yağını kullanabilirsiniz. Ancak saç dipleri çok hassas olan kişiler için sarımsak yağını saç diplerine uygulamadan önce az bir bölgeye test yapabilirsiniz. Eğer kaşıntı, acı ve kızarıklık gibi olumsuz belirtiler oluşuyorsa sarımsak yağını kullanmamanız daha faydalı olacaktır.Sarımsak yağı ile saçların bakımı sağlanırken bir yanda da saçların gürleşmesi ve canlılık kazanması gerçekleşir. Öyle ki sarımsak yağı cilt bakımında ve saç bakımında tercih edilen ve kişilere fayda sağlayan bir yağdır. Uygulaması da bir o kadar kolay sarımsak yağını sade olarak veya içerisine birkaç karışım karıştırılarak sürülebilir.

E Vitamini

E vitamini temel olarak deriyi ultraviyole (morötesi) ışınlardan koruyan bir antioksidandır. Yani vücutta serseri mayın gibi dolaşan zehirli (toksik) maddeleri bertaraf eder. E Vitamini ile dolu bir gıda tükettiğinizde bu yapı derideki hücrelerin zarlarından geçerek savunma mekanizmasına katkı yapar. Saç Gelişimini Artırır; Saç derinize düzenli olarak E Vitamini uygulamak dolaşımı daha iyi hâle getirir ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir. E Vitamini içeren ürünler tüketmek de bu faydaları sağlar. Hatta bu ürünler direk E Vitamini yağını lokal olarak uygulamaktan daha etkilidir. Düzenli tüketim saç gelişimini artıracaktır. Saçınızın parlaklığını artırır; Saça kökten uca yapılan E Vitamini masajı sebum (yağ bezleri salgısı) üretimini artırarak saçınızı daha parlak bir görünüme kavuşturur. İstenilen sonuçları almak için birkaç ay beklemeniz gerekebilir. Saçı onarır; E Vitamini uygulanarak bir gece o şekilde bekletilen saçlarda kırık miktarı azalır, yıpranan saç telleri onarılır. Sonraki sabah saçınızı yıkayarak masaj yapın, fazla yağı durulayın. E Vitamini içeren bakım kremleri bu etkileri artıracaktır. Kullanım Şekli; İçeriğinde E Vitamini olan şampuan ve bakım kremi gibi birçok ürün var. E Vitamini yağını saçınıza direk olarak da uygulayabilirsiniz. Bu uygulama saçınızdaki ağır hasar için yoğun ve derin etki sağlayacaktır.

Menekşe Esansı

Saçlarımız ne kadar sağlıklı olursa olsun,  zaman zaman dış etkenler  sebebiyle kurur, kırılır, yıpranır, matlaşır ve ışıltısını kaybeder. Saçlara eski sağlık ve güzelliğini kazandırmanın farklı yolları var. Bunlardan biri de saç bakım yağları. Saç bakımında etkili olan pek çok yağ var. Bunların içinde en etkililerinden birisi de menekşe yağı… Menekşe yağı, talimatına uygun kullanıldığında saç dökülmesini durdurur, saça ışıltı ve canlılık verir, kepek oluşumunu önler, saç kırıklarını tamir eder, koparak dökülmeleri engeller, saç diplerindeki pullanmaları iyileştirir.  Menekşe Yağının Kullanımı; İki çorba kaşığı menekşe yağı, bir çorba kaşığı susam yağı ve bir adet yumurta sarısını bir kap içinde karıştırın. Bu karışımı saç ve saç diplerinize friksiyon yaparak uygulayın. Bir saat kadar bekledikten sonra saçlarınızı şampuanlayın. Haftada 2 kez uygulayacağınız bu kürle, dökülme ve cansızlaşma problemi yaşadığınız saçlarınızdaki  iyileşmeye tanık olacaksınız.